Ana içeriğe atla

S.S.S

Tam Burslu programlara Ankara il merkezi dışından yerleştirilen öğrencilerden; yerleştirildiği programla ilgili dil puan türünde ilk 3.000, diğer puan türlerinde ilk 30.000 içine giren öğrencilerin tümü dört kişilik odalarda sabah ve akşam yemeği dahil olmak üzere ücretsiz yurt hakkına sahiptir. Tam burs ile kayıt yaptıran öğrenciler yurt imkanından yararlanmak istemezlerse, kendilerine bir ödeme yapılmaz; daha sonra talep edenlere imkanlar çerçevesinde yurt sağlanır. 

Diğer burs türleriyle üniversiteye yerleşen öğrencilere yurtlarda herhangi bir indirim uygulanmaz.

Yurtlara öğrencilerin yerleşme tarihi; TEDÜ’ ye yeni kayıt olan öğrenciler için, İngilizce Yeterlik Sınavı (EPE) sınavından 1 gün önce, ara sınıf öğrencileri için ders kayıtlarından 1 gün öncedir.Yurtlara giriş ve çıkış tarihleri her yıl akademik takvime göre Yurt İdaresi tarafından belirlenir ve www.tedu.edu.tr/yurtlar sayfasından duyurulur.Öğrenci, eğer yurda kabul tarihinden önce giriş yapmak istiyorsa, Yurt Yönetiminin kabulüne göre, erken geldiği ve yurtta kaldığı tarihler için yurt ödemesini kendisi, kaldığı odanın günlük ücreti üzerinden yapar.

Öğrenci ; dönem başında yurda kayıt olmadıysa ,hangi ayda ve ayın hangi gününde giriş yaptığına bakılmaksızın , yurda giriş yapılan , ayın tamamının ödemesi alınır. Kalan aylar , tüm yurt ücretinin akademik takvimindeki ay sayısına bölünmesiyle bulunur.Yurtta kalınacak ay sayısı ile çarpılır. (Yurt Ücreti / 9 gibi ) 

Yurtlarımıza kayıt sırasında birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınızın ismini belirttiğiniz takdirde, olanaklar dâhilinde talebiniz karşılanacaktır.

Oda değişikliği talebinizi Yurt Müdürlüğü'ne yazılı bir şekilde iletebilirsiniz. Oda değişikliği talepleriniz, imkânlar dâhilinde karşılanmaya çalışılacaktır.

Yurda başvuran öğrencilerden istenilen belgeler her sene yenilenmek zorundadır ve yurtlara girişte teslim edilmesi gerekmektedir. 

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Öğrenci belgesi,
  • Sağlık raporu (Tam Kapsamlı),
  • 2 adet fotoğraf,
  • Adli sicil kaydı.

Yurtlara son giriş saati hafta içi ve hafta sonu  00.30' dir. Belirtilen saatler dışında yurtlara geç giriş yapılamaz.

Yastık (1 adet) ve yorgan (1 adet) yurt tarafından verilmekte , bunlar dışında tüm malzemeleri öğrencinin temin etmesi gerekmektedir.

Yurtlarda herhangi bir yere, Yurtlar Müdürlüğü'nün onayı alınmadan bir duyuru veya afiş asılmasına izin verilmemektedir.

Yurt Sözleşmesi ve Eki'n de belirtilen kurallara uymayan öğrenciler hakkında , Yurt Müdürlüğü tarafından gerekli uyarı ve ceza işlemi yapılır.

Yurtlardan çıkartılan veya Yurt Kuralları'na aykırı davranışları görülen öğrenciler Yurt Müdürlüğü'nün kararı ile bir daha yurtlara alınmayabilirler.

Yaz dönemi herhangi bir nedenle yurtta bulunacak bütün öğrencilerin ücretlendirmeleri ayrıca yapılır. 

Öğrenciler, fazla eşyalarını yurtlarda bulunan depo ve valiz odalarında; koli ya da valizle kapalı bir şekilde isim etiketiyle tutabilirler.

Yurtların uygunluk durumuna göre, öğrencilerimizin misafirleri gecelik oda ücreti karşılığı yurtta kalabilirler.

Yurt giriş ve çıkışları sırasında eşyalarınızın taşınması konusunda size yardımcı olabilecek personelimiz bulunmamaktadır. Her öğrenci kendi eşyasının taşınmasından sorumludur.

Oda ve ortak alan temizlikleri düzenli aralıklarla  yapılmaktadır. Ancak; her öğrenci kendi yatağı, dolabı ve şahsi eşyalarının düzeninden sorumludur.

Odalara ziyaretçi çıkmasına kesinle izin verilmemektedir.

Dönem bitiminde yurttan ayrılırken, yeni dönemde aynı odada kalacak olsa bile, öğrencilerin odayı tamamen boşaltması gerekir. Öğrenci ancak Yurt kaydını yenilemesi halinde valiz odasında eşya bırakabilir. Odada bırakılan ve kaybolan eşyalardan Yurt İdaresi sorumlu değildir.

Kişisel bakım için kullanılan (saç düzleştirici , maşa , saç kurutma makinesi ) dışında hiçbir elektrikli cihazın kullanımına (su ısıtıcısı , kahve makinesi , ocak , tost makinesi vb.)izin verilmemektedir. İdare uygun gördüğü takdirde öğrenci oda ve dolaplarını arama hakkına sahiptir.

  •  Yurt girişi yapıldığı sırada öğrenciye teslim edilen demirbaşların (anahtar,kart,masa lambası vb.) yurttan ayrılış sırasında eksiksiz iade edilmelidir. İade edilmediği takdirde demirbaş bedelleri öğrenciden tahsil edilecektir. 
  •  Yurt odaları içerisinde bulunan demirbaşların ortak alanlarda kullanmak için yerleri değiştirilemez.
  • Yurtlara öğrenciler kendi yurt kartlarıyla giriş çıkış yapmalıdır.
  • Öğrencilerin kendi odalarının kapılarını kilitli bulundurmaları gerekmektedir.

Tüm öğrencilerimizin kullanımına açık televizyon odamız bulunmaktadır.

Odaların boşaltılması gerekmez ancak odalarda temizlik ve ilaçlama yapılabileceği için şahsi eşya bırakılmaması gerekmektedir.

Odalar da hayvan beslenmesine ve bulundurulmasına izin verilmemektedir.

Akademik takvimin bitmesi ile birlikte odaların boşaltılıp , demirbaşlar teslim edildikten sonra Yurt İdaresi odayı kontrol eder ve öğrenciden çıkış formu imzalaması istenir. Demirbaş teslimi yapmayan öğrenciden teslim edilmeyen demirbaşın ücreti tahsil edilmektedir.

Kart 24 saat içinde otomatik olarak iptal olması sebebiyle ücret karşılığında kartını yenilemesi gerekmektedir.

Ücret karşılığında yeni anahtarını idareden alması gerekmektedir. Temizlik sırasında açık olduğu tespit edilen odalar görevli tarafından kilitlenecektir. Kaybolan eşyalardan yurt idaresi sorumlu değildir.

Yurtlarımızda ortak kullanım alanlarında Jeton ile çalışan ücretli çamaşırhanemiz mevcuttur. Jeton alan öğrenci makine kullanım talimatlarına uyarak çamaşırlarını file ile yıkaması gerekmektedir. Makinelerde oluşacak hasarlardan öğrenci sorumludur.

Oda içerinde bulunan demirbaşların yerleri değiştirilemez, ortak alanlarda kullanılamaz.